Top
kosa

Како да се решите од првутот?

Најчести причини за појава на првут се лошата исхрана, стрес, временските услови и слични фактори.
За да ја отстраните оваа непријатност, треба да користте мешавина од лимон и маслиново масло. Киселоста на лимонот ги отстранува лушпите на кожата, а маслиновото масло ја влажни кожата на главата.

Помешајте две лажици свеж сок од лимон, две лажици маслиново масло и две лажици вода. Со оваа мешавина масирајте ја кожата на главата, и оставете ја да стои 20 минути. Потоа измијте ја косата со шампон. Се препорачува овој третман да се повторува секоја втора недела.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>