Top
sreka-kniga

Кои се најубавите чувства на светот?

Среќата е во малите нешта и тоа во оние кои се бесплатни. Често забораваме на тоа, стануваме премногу зафатени за да застанеме и да земеме воздух со полни гради. Понекогаш само треба да погледнете околу себе и ќе се почувствувате убаво.

• Мирисот и вкусот на утринското кафе.

• Кога ќе ги соблечеш неудобните чевли.

• Кога ќе се истушираш со идеална температура на вода.

• Првото залче од омиленото јадење.

• Мирисот на нова книга.

• Ноќно шетање по плажа на топол песок.

• Бакнеж со љубениот/ата.

• Допирот на крзненото милениче.

• Искрена пријателска прегратка.

• Пеперутки во стомакот.

• Кога ќе си поминеш со прсти низ тазе исфенираната коса.

• Кога вагата покажува некој килограм минус.

• Тркалање по снег.

• Бакнеж во мек бебешки образ.

• Заспивање во сигурни прегратки.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>