Top
will-you

Знаци кои откриваат дека ТОЈ ќе биде Вашиот иден сопруг

На многу луѓе им било потребно многу време да го пронајдат вистинскиот, некои го имаат од детството, а некои уште трагаат по него. Станува збор за вистинската љубов која во голема мера нè прави среќни. Ако сте запознале личност која ви го „одзема“ умот и ви го запира здивот, прочитајте кои знаци откриваат дека токму тој ќе биде вашиот иден сопруг.

 • Се фали со вас – ве спомнува вас и вашите успеси пред своите пријатели и роднини
 • Се жртвува за вас – подготвен е да пресели некаде, да прескокне тренинг или да одложи некоја дружба поради вас
 • Се наоѓате на иста бранова должина – имате слични погледи за животот, слични ставови и размислувања за кариерата, семејството и плановите за иднината
 • Не се обидува да ве промени – ве сака со сите ваши доблести и мани и не се обидува да ве претвори во нешто што не сте
 • Може да се замисли себеси во брак со вас – кога зборувате за брак, тоа не му предизвикува непријатност, туку му мами насмевка на лицето
 • Сте успеале да бидете разделени месец дена или повеќе – било тешко и тажно, но сте го преброделе и тоа
 • „Ми недостигаш“ не е само обична фраза – кога сте разделени праќа смс порака со оваа содржина или се јавува само за да ви каже колку е тажно без вас
 • Отворени сте во сексот – комуницирате, отворени сте и точно знаете кој што сака и кој што не сака во сексот
 • Ги планирате следните 6 месеци заедно – заедно правите планови за годишен одмор или викенд некаде надвор од градот
 • Можете да се расплачете пред него без срам – во негово присуство се чувствувате сосем природно и не ви е срам да бидете тажни или расплакани
 • Одлично се согласува со вашите блиски – не му претставува проблем да ги покани вашиот брат или татко на гости или пак се јавува на телефон и разговара кога ќе се јави некој од нив
 • Спонтано ви кажува дека сте убави – токму оној ден кога не сте нашминкани, кога косата не ви е средена или сте ја облекле најразвлечената тренерка.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>