Top
gentleman

Карактеристики на љубовник од соништата

Кога станува збор за совршен партнер и љубовник, малку е потешко да се најде, но сепак постојат и онакви кои поседуваат многу од карактеристиките во продолжение.

° Кога и да предложите нешто ново и поразлично, тој секогаш со задоволство го прифаќа предизвикот и се труди најдобро да ве задоволи.

° Се бакнува сензуално и страсно, и со многу внимание.

° Во негово друштво, никогаш не се сомневате дали ве смета за привлечени или не. Напротив, тој се обидува на секој можен начин да ви покаже колку ве обожава, од глава до пети.

° Пред него не знаете што е непријатност и што и да правите, можете максимално да се опуштите, да бидете свои и да уживате.

° Секогаш кога ви е тешко, кога сте лошо расположени или едноставно сте уморни од сè, тој е полн со разбирање. Освен тоа, има подеднакво разбирање за вас и вашите потреби во кревет.

° Кога ќе му дадете до знаење колку ви пречат некои од неговите постапки и навики, тој запира буквално во истиот момент и никогаш повеќе не ги повторува.

° Зрачи со самодоверба, не се срами да стори ништо и вие уживате да не се плашите и да се срамите да правите нешто што би ја „загрозило неговата машкост“.

° Секогаш се сеќава на работите што ви се важни, како на пример како поминало вашето интервју за работа. Тој самиот ќе ве праша за сè за што ќе разговарате и ќе ви понуди негов совет, или барем за уво за слушање и за рамо за плачење.

° Ве прави среќни со мали нешта за кои никогаш не би помислувале дека некој ќе ви ги даде, а сепак, тие ве воодушевуваат како малку затоа што, колку и да се мали, тие се најдобриот можен показател за тоа колку тој ве познава и како многу тој се грижи за вас.

° Не му претставува проблем да се милува со вас со часови, во тишина, само затоа што тоа ви треба во тој момент. Кога ќе размислите за тоа, не можете да помислите на ништо што тој не би направил за да ве задоволи.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>