Top
nezaboraven

Трикови за незаборавен секс

За сексот да биде незаборавен и да ви овозможи максимално уживање, не секогаш се потребни луди пози или жешки експерименти. Овие три трикови може да ви звучат чудно и смешно, но токму тие гарантираат поголемо задоволство за време на сексот.

Пијте повеќе вода
Дехидратацијата не делува добро за вашето либидо, односно значително ја намалува сексуалната желба, а исто така предизвикува сувост во интимната област. Никако не заборавајте да пиете доволно вода.

Носете чорапи
Чорапи на партнерот обично и не е она што „пали“ кај жените, дури е и една од најчестите жалби во сексот. Меѓутоа, токму чорапите се едни од најдобрите трикови за одличен секс. Експертите велат дека топлите стапала го смируваат делот од мозокот одговорен за стравот и анксиозноста. Покрај тоа што чорапите ќе ви ги згреат нозете, ќе ве смират и опуштат, па така полесно ќе постигнете оргазам.

Користете перница
Ако тоа ви го дозволува позата, ставете перница под задникот и долниот дел на грбот, за да ги подигнете колковите и на тој начин да го смените аголот на пенетрација. Оваа мала промена, прави навистина голема разлика, бидејќи така ќе ја „погодите“ партнерката на сите на вистински места.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>