Top
vo-krevet

Совети за подобар секс

На почетокот на врската кога се уште ги истражувате ерогените зони на партнерот, сексот е интересен. Но, после некое време станува рутина. За да го подобрите сексот и да уживате во оваа игра на страсти, прочитајте ги следните совети.

1. Испуштајте звуци
Опуштете се максимално, уживајте и не се стегајте кога станува збор испуштањето звуци. Партнерот дополнително ќе се потруди да ве задоволи кога спуштате звуци на страст и задоволство.

2. Орален секс
Изберете некоја ноќ или на пример една седмица во која ќе се потрудите орално да се задоволите. Ова ќе ви се допадне на двајцата.

3. Влажна маичка
Соблечете го градникот, облечете гаќички и светла маичка и застанете под туш. Тој нема да може да им одолее на градите кои се оцртани под влажната маичка.

4. Зборувајте „валкано“
Не употребувајте безобразни зборови, туку со сензуален тон искажете ги своите мисли. Кажете му што сакате да прави, како се чувствувате кога ве допира и тој ќе се потруди да го следи вашето однесување.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *