Top
pisuvanje-so-bivsiot

Како си ја уништувате врската?

Кога станува збор за изневерување, постојат многу мислења на оваа тема. За некои, бакнеж во пијанство не е неверство бидејќи немало сексуален однос, а некои и најобичниот флерт го сметаат за изневерување. Постојат нешта кои не се класично неверство, но сите тие водат кон тоа.

• Си пишувате со бившиот

• Викендите ви се резервирани за излегување со друштвото

• Зборувате за проблемите кои ги имате во врската со колегата од работа

• Постојано следите нечиј профил на социјалните мрежи, едноставно опседнати сте со некој трет

• Немате доволно време за муабет и прошетки со партнерот, а за се останато наоѓате време
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>