Top
banana_oves

Пијалок кој го намалува апетитот

Ако постојано се чувствувате гладни и немате време да подготвите посебен оброк, или можеби имате килограми плус па сакате да го намалите апетитот направете го овој вкусен пијалок за кратко време.

Потребни состојки:

1 круша или банана
100 мл бадемово млеко
2 лажици овесни снегулки
½ лажички цимет
1 лажичка мед

Подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *