Top
Подгответе компир во форма на спирала

Подгответе вкусен компир во форма на спирала

Дали ви здодеа класичниот помфрит? Доколку имате слободно време и сакате да ги изненадите блиските, Ви предлагаме да подготвите вкусен компир во форма на спирала.

Постапката е следна:

1. Набавете помали компири и добро измијте ги,
2. Земете дрвено стапче за ражничи и набодете го комирот во средина,
3. Почнете да го сечете како на видеото,
4. Штом завршите со сечењето, истегнете го по должина целото стапче,
5. Пржете во претходно загреано масло и додајте сол и малку зачин.

Добар апетит!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>