Top
cokoladen mus

Чоколаден мус кој можете да го јадете и кога сте на диета

Оние кои се на диета многу тешко може да се воздржат од јадење на слатки чоколадни задоволства. Овој чоколаден мус освежува, богат е со белковини и здрави масти во кои можете да уживате и кога сте на диета, бидејќи има само 254 калории.

Пoтребни состојки:
– 200ml незасладено млеко
– половина зрело авокадо
– 1 лажица какао
– малку цимет
– 3-4 коцки лед

Пoдготовка:
Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте ги околу 2 минути, односно додека не добиете изедначена смеса. За да биде овој мус уште похранлив, додадете една лажица протеинско чоколадо во прав.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>