Top
selfie

Жените се склони кон секс авантури во текот на летото

Спроведени истражувања покажуваат дека младите девојки и жени најмногу се подготвени за секс авантури и промена на неколку партнери во кус период кога се наоѓаат некаде на одмор, далеку од својата безбедна зона. Во текот на своите патувања жените се чувствуваат најслободно, но и попосакувано. За време на овој период, жените се склони за флертување и многу лесно се впуштаат во сексуални авантури. Од жените на возраст околу 30 години, дури 40% признале дека за време на некое патување уживале во секс за една ноќ, а дури 10% тврделе дека за време на еднонеделен одмор смениле повеќе партнери.

За разлика од машките, жените полесно се опуштаат на непознати места и пред непознати луѓе. Експертите тврдат дека патувањето е одличен афродизијак, бидејќи комплетно ги менува секојдневните рутини и создава чувство на неограниченост.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>