Top
tazna-zena

Жените во овие хороскопски знаци привлекуваат само погрешни мажи

Жените родени во овие хороскопски знаци лесно паѓаат на љубовните предизвици. Тие едноставно се како магнет за погрешни мажи.

На почетокот на љубовната врска, постојат многу предупредувачки знаци кои испраќаат сигнал дека одредена личност не е за нас, но поради за заљубувањето, ние имаме тенденција да ги игнорираме.

Овен
Овој хороскопски знак сака да биде прв, без разлика дали е на приватен или професионален план. Тие не се двоумат да бидат во врска само за да бидат популарни или да покажат дека успеале да „фатат“ некого. Затоа, тие би можеле да изберат партнер само врз основа на неговата популарност, а не врз основа на карактеристиките на личноста.

Близнаци
Близнаците уживаат да бидат опкружени со луѓе. Не сакаат да бидат сами и бегајќи од осаменоста лесно започнуваат љубовни врски. Тие можат да се за заљубат во кого било, немаат никакви критериуми.

Рак
Жените Ракови се чувствителни и лесно паѓаат кога мажот ќе им посвети најмало внимание и љубов. Тие се врзуваат многу и на крајот излегуваат од романса на скршено срце кога ќе дознаат дека другата страна само си играла со нивните чувства.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>