Top
zena-oven-vo-horoskop

Жените родени во хороскопски знак Овен

Жената родена во овој знак е желна за страст до таа мера што може да го заборави секој ризик. На крајот, често дава повеќе отколку што добива. Таа не размислува однапред, но е целосно посветена на својот партнер, бидејќи се чувствува добро само кога тој ја сака многу и силно. Таа планира, организира, реализира заедно со начинот на кој го носи целиот емотивен товар од врската.

Овие жени често завршуваат сами или осамени за врската, прашувајќи се што направиле погрешно.

Колку што се страсни и посветени, тие се толку и независни, полни со самопочит и самодоверба, па нема да издржат долго да бидат во втор план. Тие ќе ја прекинат врската во која тие не се на местото каде што го заслужуваат, иако тоа ќе им го скрши срцето. Тоа се жените родени во знакот на Овен.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>