Top
kosa

Што открива фризурата за вашиот карактер?

Се вели дека очите се огледало на душата, а помалку е познато дека квалитетот, должината и бојата на коса го ја опишуваат состојбата на нашиот дух. Косата всушност е показател за вашиот карактер.

Должината и квалитетот на косата, како и начинот на кој ја чешлате косата говори многу за вас како личност. Тоа го тврдат американски научници со кои се согласуваат многу фризери.

Долгата коса ја нагласува сензуалноста на понежниот пол, укажува на цврст карактер и енергичност.

Жените со кратка коса се храбри и не бираат средство и начин за остварување на своите цели. Драстичната промена од долга на кратка коса вели дека станува збор за жена која е практична.

„Боб“ фризури носат елегантни, наметливи и силни жени. Таквата фризура е идеална за лице со остри црти и долг врат. Драматичните промени се поврзуваат со животните подеми и падови, бидејќи новата фризура значи дека таа сака да каже дека продолжува напред.

Девојките кои екпериментираат со драматични стилови не прифаќаат авторитет и имаат карактер на бунтовничка.

Кадриците одговараат на секоја должина на коса и дава впечаток на женственост. Таквите жени се полни самодоверба, организирани се и нестрпливи. Жените со права коса се многу тивки и емпатични.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>