Top
Zodijak-iLike-mk

Општи карактеристики на хороскопските знаци кои морате да ги знаете

Астролозите издвоија неколку зборови со кои најдобро го опишуваат карактерот на секој хороскопски знак.

Прочитајте за вас, но и за вашиот партнер!

ОВЕН: Оптимистички настроен, импулсивен, агресивен, а понекогаш и себичен

ОВЕН: Оптимистички настроен, импулсивен, агресивен, а понекогаш и себичен

БИК: Мошне трпелив, упорен, посесивен, но и емотивен

БИК: Мошне трпелив, упорен, посесивен, но и емотивен

БЛИЗНАЦИ: Креативени, адаптибилни, бистри, но неодлучни

БЛИЗНАЦИ: Креативни, адаптибилни, бистри, но неодлучни

РАК: Поддржувач, семеен тип, добро расположен и креативен

РАК: Поддржувач, семеен тип, добро расположен и креативен

ЛАВ: Доверлив, лојален, амбициозен, дарежлив и премногу горд

ЛАВ: Доверлив, лојален, амбициозен, дарежлив и премногу горд

ДЕВИЦА:  Логичар, организиран, зависен, одличен заштитник од проблеми

ДЕВИЦА: Логичар, организиран, зависен, одличен заштитник од проблеми

ТЕРЕЗИЈА: Смирен, благодарен, идеалист и добар соработник

ТЕРЕЗИЈА: Смирен, благодарен, идеалист и добар соработник

СКОРПИЈА: Страствен, динамичен, опсесивен и манипулатор

СКОРПИЈА: Страствен, динамичен, опсесивен и манипулатор

СТРЕЛЕЦ: Охрабрувач, независен, авантурист, дистанциран

СТРЕЛЕЦ: Охрабрувач, независен, авантурист, дистанциран

ЈАРЕЦ: Одговорен, снаодлив, зависник од контрола и лојален

ЈАРЕЦ: Одговорен, снаодлив, зависник од контрола и лојален

ВОДОЛИЈА: Визионер, инвентивен, бунтовен, но нечувствителен

ВОДОЛИЈА: Визионер, инвентивен, бунтовен, но нечувствителен

РИБИ: Чувствителен, уметник, самосожалувач, сочувствителен

РИБИ: Чувствителен, уметник, самосожалувач, сочувствителен
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>