Top
dru

Кој е најдобриот комплимент за една жена?

Секоја жена обожава да добива комплименти за убавата облека која ја носи, убава фризура, убавата чанта… Во големиот избор на комплименти, постои еден кој им е особено омилен. Жените најмногу од се би сакале да слушнат дека изгледаат помладо, дека ослабнале, како и дека новите фармерки совршено им прилегаат. Едно британско истражување покажува дека 60% од испитаните жени сакаат да слушнат дека изгледаат помладо и овој комплимент во голема мера им ја зголемува самодовербата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>