Top
Храбар дечко кој ја загубил едната нога во војна, па станал топ модел

Храбар дечко кој ја загубил едната нога во војна, па станал топ модел

Алекс Мински има 24 години, а неговиот живот е полн со трауми и разочарувања. На 21 година ја загубил едната нога во војната во Авганистан, по што бил во кома 47 дена. Потоа, следел тежок период на опоравување во кој тој се соочувал со голема депресија. Но, после 3 години, 24-годишното момче прераснува во вистинска муза за модните фотографи и во моментов е еден од најбараните модели на американскиот пазар. Алекс е активен на социјалните мрежи, редовно посетува теретана, негова пасија се тетоважите, а во слободно време свири гитара.

Alex-Minsky-00

Alex-Minsky-1

Alex-Minsky-2

Alex-Minsky-3

Alex-Minsky-5

Screen-Shot-2013-04-03-at-5.33.24-PM-670x657
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>