Top

Штекер на соларна енергија

Овој иновативен штекер кој се напојува со соларна енергија и лесно може да се прикачи на било кој прозорец е дизајниран од Kyuho. Работи едноставно, конвертирајќи ја сончевата светлина во електрична енергија која може да ја користите за мали електронски уреди. Едноставно се закачува на прозорец, лесно се транспортира и може да се користи на било која локација.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>