Top

Мајкрософт во мај ќе ја претстави новата генерација на Xbox

Три месеци откако Sony го претстави својот PlayStation 4, Microsoft на 21 мај ќе ја промовира новата генерација на Xbox. Меѓутоа, оваа компанија нема да крева голема врева околку тоа, па така промоцијата ќе се одржи во нивниот кампус во Редмонт, Вашингтон. Се очекува овој продукт да биде готов до крајот на 2013 година. Сеуште не се откриени никакви детали, а експертите постојано нагодуваат. Останува да видиме за што поточно станува збор.


Автор: IVY

iLiKE.MK ПРИМА НОВИ АВТОРИ! ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ТУКА.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>