Top
HTC-One-M8

Куса видео-презентација на новиот HTC One M9

После стотиците фотографии и информациии кои протекоа, во понеделникот конечно беше претставен новиот адут на компанијата за мобилни телефони HTC.

HTC One M9 е многу сличен со неговиот претходник One M8, но во внатрешноста на M9 се наоѓа моќен 8-јадрен просецор Snapdragon 810, 3GB RAM, подобра предна и задна камера, како и Sense 7 Android платформа. Исто така, новиот One M9 доаѓа со BoomSound звучници.

Производителот најави дека овој модел ќе може да се купи кон крајот на месец март.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>