Top
Златна верзија на HTC One

Златна верзија на HTC One

Челните луѓе на HTC Europe ја потврдија информацијата дека популарниот модел One ќе добие своја златна едиција. За разлика од iPhone 5s, маската на HTC One Gold ќе биде изработена од вистинско 18-каратно злато. Моделот ќе биде претставен на претстојните МОБО награди, а според првичните најави цената ќе изнесува 3.700 евра.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *