Top
iPhone 5c

Запознајте го iPhone 5c

Денес, покрај претставувањето на iPhone 5s и оперативниот систем iOS7, Епл (Apple) официјално го претстави и долгоочекуваниот колоритен убавец – iPhone 5c. iPhone 5c има 4-инчен дисплеј, моќна батерија која ветува повеќе часови работа, брз A6 чип и 8 мегапиксели камера. Негови адути се поприфатливата цена и интересната колоритна маска. Доаѓа во пет варијанти, и тоа: зелена, жолта, бела, сина и розова.

iPhone 5c

Всушност, iPhone 5c е подобрена варијанта на iPhone 5. Станува збор за моќен уред спакуван во колоритна поликарбонатна маска.“ – изјави Филип Шилер, маркетинг-менаџер на Епл.

Новиот колоритен телефон има прифатливи цени. Верзијата од 16 гигабајти ќе се продава по цена од 549 американски долари, а пак од 32 гигабајти за 649 долари. Со склучување на двегодишен договор цената е значително помала, 99 односно 199 американски долари.

iPhone 5c

iPhone 5c

iPhone 5c

iPhone 5c


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>