Top

Instagram фотоапарат

Овој Instagram фотоапарат е оригинален проект на Antonio Pedrosa (ADR studio). Неговите неверојатни концепти ги рушат сите очекувања, а неговата имагинација и визија за дизајн на производи е „запрепастувачка“, импресивна и брилијантна. А овие зборови комплетно го опишуваат и неговиот нов концепт за Инстаграм фотоапарат. Тој ги има гледниве карактеристики:
– меморија 16GB,
– Wi-Fi,
– Bluetooth,
– 4:3 екран на допир,
– оптички зум, LED блиц,
– внатрешен печатач, кертриџ и хартија.

Освен тоа, има 2 главни леќи: првата за фотографирање, втората за 3D филтри, веб апликации и QR код. Фотоапаратот вклучува и InstaOs 1.0, кој ги содржи Facebook и Instagram апликација.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>