Top

Полнач на соларна енергија

“Ray” претставува соларен погон наменет за полнење на електронски апарати. „Чашката“ се поместува и има моќ да го впива максималниот износ на сончева светлина. Енергијата се ослободува преку USB порта, а има и внатрешна батерија која овозможува полнење на Вашиот телефон во текот на ноќта. Одличен полнач кој може да го користите секаде и во секое време.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>