Top

Картонски фотоапарат од ИКЕА

ИКЕА ги претстави најновите еко-пријателски фотоапарати изработени од картон. Инспирацијата за истите доаѓа од потребите на луѓето во домовите. Од ИКЕА велат дека и понатаму ќе продолжат со вакви вонредни дизајни за домовите на луѓето. Фотоапаратите се напојуваат со 2 батерии, имаат меморија за 40 фотографии и доаѓаат со вграден USB конектор. Имаат опција за зумирање и стабилизатор на слика. Дизајнот на овие фотоапарати за еднократна употреба е на Jesper Kouthoofd, а истите лесно можат да бидат рециклирани. Тие нема да бидат наменети за продажба, туку се планира да се подаруваат на одредени клиенти во продавниците на ИКЕА.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>