Top

Бенетон апликација на iTunes

За сите корисници на iPod touch, iPad и iPhone еве една интересна апликација. Се работи за брендот Бенетон, кој своите производи од сега на своите потрошувачи ќе им ги рекламира и преку популарните епл производи. Апликацијата овозможува листање на најновите колекции од овој бренд, преглед на сите новости кои ги лансира Бенетон секојдневно, како и локација на најблиската продавница во реонот каде се наоѓате. Во склоп на апликацијата има и музичка компилација. Може да ја нарачате бесплатно преку iTunes. Уживајте!Автор: Вања Кочовска

Сакате да објавите статија на iLike.mk? Пишете ни на contact@ilike.mk.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>