Top
Најспектакуларниот огномет во светот

Најспектакуларниот огномет во светот

На 5-ти октомври во Сиднеј беше одбележан 100-от роденден на австралиската морнарска флота. Во таа чест, градот приреди пиротехнички спектакл кој траеше цели 30 минути. За реализација на овој спектакуларен огномет биле потрошени седум тони пиротехнички материјал, а настанот во живо го следеле речиси два милиони луѓе.


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>