Top
Life-in-the-bow-iLike-mk

„Life in the Bow“ – Цртан филм кој ја освои планетата

Триминутно видео кое се појави на „Јутјуб“ покажува колку сме опседнати со технологијата и виртуелниот свет, што не сме во можност да живееме во реалноста и губиме контакт со истата.

Имено, анимираниот филм покажува луѓе кои се занимаваат со различни активности, но едно им е заедничко – сите непрекинато гледаат во нивните компјутери. Сепак, тоа не би било толку страшно доколку нивната опседнатост константно не предизвикува нови трагедии и несреќи.

Иако, можеби не сте свесни за тоа, најдобро ќе ја сфатите опседнатоста со социјалните мрежи по гледањето на овој клип.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *