Top
Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

Само еден ден после породувањето, кралското бебе и неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кетрин ја напуштија болницата „St. Mary“ во Лондон.

При излегувањето несебично ги поздравија присутните, а Вилијам во краткото обраќање до јавноста истакна:

Не можеме да бидеме посреќни!

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

Војвотката Кетрин се породи вчера во 16:24 часот по локално време и на свет донесе здраво момче тешко 3,8 килограми. А, интересно е тоа дека до самиот чин на породувањето никој не го знаеше полот на бебето.

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>