Top
Jake-Quickenden-iLike-mk-F

Симпатичен учесник на британскиот „X Factor“ кој ќе ве доведе до солзи

Џејк Квикенден е еден од учесниците на овогодинешното издание на талент шоуто „X Factor“ во Велика Британија. Неговото прво претставување со хитот „All Of Me“ од Џон Леџенд го разочарува жирито, но тие одлучуваат да му дадат втора шанса замолувајќи го да ги искористи чувствата од некој тежок емотивен период од неговиот живот. Изведбата на „Say Something“ на 25-годипниот британец ќе ве остави без здив.

Инаку, ова е второ партиципирање на Џејк на „X Factor“. Прв пат бил учесник во 2012-та година кога не успеал да остави некој поголем впечаток. Во меѓувреме, се обидел и во модниот свет, а бил и на насловната страна на геј-магазинот „GT“.

Jake-Quickenden-iLike-mk-01

Jake-Quickenden-iLike-mk-02

Jake-Quickenden-iLike-mk-03
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>