Top

ZARA MENSWEAR, Септ.10

На 1-ви септември шпанскиот моден бренд ZARA ја понуди својата есенка колекција за мажи. Доминираат пастелните бои типични за оваа сезона, како и нијанси на сиво и сино. Дизајнерите овојпат се одлучија за џинс, кожа, волна и памук како материјали од кои се изработени парчињата.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>