Top
Минималистички накит од керамика за модерни девојки

Минималистички накит од керамика за модерни девојки

Ви ја претставуваме есенската колекција на накит на дизајнерката Марина Марински од Хрватска. Колекцијата се состои од ланчиња, обетки, брошови и прстени. Накитот е минималистички по однос на боите и формата, изработен од керамика поради што лесно се комбинира со џемпери и капути.
Модните критичари велат дека станува збор за ненаметлива и романтична колекција која лесно би ги освоила симпатиите на секоја модерна девојка.

marina_marinski_esen_2013_iLike_mk_002

marina_marinski_esen_2013_iLike_mk_003

marina_marinski_esen_2013_iLike_mk_004

marina_marinski_esen_2013_iLike_mk_005

marina_marinski_esen_2013_iLike_mk_006


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>