Top
Pharrell-Williams-and-Adidas

„Adidas“ најави долгорочна соработка со Фарел Вилијамс

Интересни вести доѓаат од „Adidas“. Имено, популарниот спортски бренд потпиша договор за долгогодишна соработка со мега-ѕвездата Фарел Вилијамс. Првата реклама е веќе снимена, а следно од нив ќе биде концертна промоција на последниот студиски албум на Фарел.

40-годишниот продуцент и пејач во врска со соработката изјави:

Работата со еден легендарен бренд каков што е „Adidas“ претставува неверојатна можност и искуство. Нивните парчиња се вонвременски. Отсега, „Adidas“ е дел од моето секојдневие и живот!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>