Top

RUNWAY – Kanye West

На неполн месец (22.ноември) пред издавањето на неговиот нов студиски албум насловен како “My Beautiful Dark Twisted Fantasy”, Kanye West дебитира во филмската индустрија со неговиот 35 минутен филм “RUNWAY” кој деновиве ја доживува својата премиера во Чикаго, Лос Анџелес и Њујорк.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>