Top

Браќа Манаки ’10

Овогодинешното, 31-во издание на фестивалот „Браќа Манаки“ ќе се одржи од 16-ти до 22-ри октомври традиционално во Битола.
На фестивалот ќе учевствуваат 400 гости, меѓу кои и оскаровецот Вилмош Жигмонт и добитникот на специјална награда Роџер Брат.
“Браќа Манаки” оваа година донесува рекордни 99 филмови поделени во 9 категории.
Филмскиот фестивал ќе биде отворен со премиерно прикажување на најновиот филм на Милчо Манчевски “Мајки”.

Повеќе информации на manaki.com.mk
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>