Top

Пиратите од Карибите: На чудни плими

Приказната за Will Turner и Elizabeth Swann Можеби заврши во 2007 година, но приказната за постојано поднапиениот ексцентричен пират Jack Sparrow продолжува  во четвртото продолжение од Пиратите од Карибите: На чудни плими (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides).

Во оваа авантуристичка приказна за предавството, вистината, младоста и смртта, капетанот Jack Sparrow (Johnny Depp) и неговиот ривал Barbossa (Geoffrey Rush) се здружуваат во потрага по легендарниот извор на младоста, но откриваат дека озогласениот  Blackbeard (Ian McShane) и неговата ќерка Angelica (Penelope Cruz) се на истата мисија.

Премиерата е закажана за 20 мај, а првиот трејлер излезе денес.Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>