Top
Jurassic-World-iLike-mk

Објавен е првиот трејлер за долгоочекуваниот филм „Jurassic World“

Конечно имаме можност да го погледнеме првиот официјален трејлер за филмот „Jurassic World“.

Кусото видео нè запознава со новиот скап и ултра модерен парк, но и со генетски модифицираниот диносаур. Дејствието се одвива цели 22 години по објавувањето на првиот дел од култниот филм.

Режисер е Колин Тревороу, а сценариото го напишаа Дерек Коноли, Рик Јафа и Аманда Силвер. Главните улоги ги толкуваат Крис Прат, Брајс Далас Хауард, Винсент Д’Онорфио, Омар Сај и Ирфан Кан.

Светската премиера е закажана за 12 јуни 2015 година, а филмот излегува под капата на „Universal Pictures”.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>