Top

Шминка инспирирана од “The Avengers”

Една млада девојка, неодамна на својот блог за шминка, објави фотографии со целосни туториали “чекор по чекор” за тоа како да се нашминкате како познатите стрип јунаци од Marvel Comics, The Avengers. Актуелизирањето ликовите со снимањето на филмската верзија од овој стрип, ја инспирирале оваа девојка да создаде вистинска уметност од сенките за очи, комбинирајќи ги боите од облеката на ликовите и пренесувајќи ги препознатливите белези на истите на еден креативен начин врз очите. Видете сами како изгледаат Iron man, Captain America, The Hulk, Hawk Eye, Loki, Thor, Black Widow и Nick Fury во облик на шминка.Автор: Вања Кочовска

Сакате да објавите статија на iLike.mk? Пишете ни на contact@ilike.mk.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>