Top
breast1

Моќна бразилска кампања за идните мајки

„Твоето дете е она што го јадеш ти!“ е моќна бразилска кампања која ги предупредува идните мајки дека треба да внимаваат на себе и на својата исхрана. Кампањата се состои од три фотографии кои на брутален начин покажуваат дека бебињата всушност го јадат и пијат она што го консумираат нивните мајки. Затоа, размислете каква храна му обезбедувате на Вашето бебе! Oва не се однесува само на мајките кои дојат, туку ги опоменува и сите родители дека нивните животни навики влијаат и на животните навики на нивните деца.

breast0

breast77
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>