Top
Куса видео-прошетка низ Рио де Жанеиро

Куса видео-прошетка низ Рио де Жанеиро

Погледнете го ова видео и уживајте во убавините на Рио де Жанеиро, градот кој се наоѓа под закрила на Унеско и градот домаќин на Олимписките игри во 2016-та. Режијата и продукцијата се дело на момците од Scienti Fantastic од Лос Анџелес, а за снимање на материјалите се користени два типа на Canon апарати – Canon 5D Mark III и Canon 5D Mark II. Музичката подлога ја потпишува Jan Baumann.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>