Top
Raskoshniot-Dubai-iLike-mk

Раскошниот Дубаи во движење каков што досега не сте го виделе

Популарниот фотограф Роб Витворт објави фасцинантно видео од преубавиот и раскошен Дубаи.

Ова видео го прикажува градот во движење, почнувајќи од копно, па снимањето продолжува во авион и повторно се враќа на копно. Тој за реализација на проектот добил согласност од локалната власт.

Фотографот изјави:

Дефинитивно ова е најкоплексното видео кое досега сум го работел.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *