Top
Jaguar C-X17 Crossover

Откриен концептот за Jaguar C-X17 Crossover

Британскиот автомобилски гигант Jaguar го претстави концептот C-X17. Идејата при создавањето на C-X17 е да се обезбедат најдобрите перформанси, па меѓу другото, верзијата вклучува телефон и ниска емисија на гасови.

Под хауба ќе работат четири цилиндрични мотори, а врвот во понудата ќе го претставува V6 со моќност од 340 коњски сили.

Кросоверот ќе биде претставен на овогодинешниот саем за автомобили во Франкфурт.

Jaguar C-X17 Crossover

Jaguar C-X17 Crossover

Jaguar C-X17 Crossover

Jaguar C-X17 Crossover

Jaguar C-X17 Crossover

Jaguar_CX17_iLike_mk_7

Jaguar C-X17 Crossover

Автор: Горан Јовановски


Сакаш да објавиш статија? Контактирај нè!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>