Top
„Ferrari California T“ своето деби ќе го има во Женева

„Ferrari California T“ своето деби ќе го има во Женева

Италијанскиот производител на автомобили „Ferrari“ ги обелодени првите фотографии од долгоочекуваниот „Ferrari California T“ модел, или како што беше неговиот работен наслов „Mistery 149M Project“. Неговата светска премиера е најавена за време на одржувањето на авто-саемот во Женева.

Новиот убавец ќе го движи 3,8-литарски турбо мотор V8, кој ќе обезбеди 15 проценти пониска потрошувачка на гориво, но и поголема моќ за цели 70 коњски сили, или вкупно 553 коњски сили. Забрзување од 0 до 100 km/h ќе се постигнува за неверојатни 3,6 секунди. Цената на моделот ќе изнесува околу 200.000 евра.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>