Top
Уметност со песок која ќе ве расплаче

Уметност со песок која ќе ве расплаче

Иако видеото е старо четири години, веруваме дека многумина од вас немале можност да го погледнат.

Ксенија Симонова е победничка на ТВ шоуто „Јас имам талент“ во Украина, во 2009-та. Таа буквално „раскажува“ со секое зрно песок. Па, дозволете во осум минути да ви ја раскаже тажната судбина на СССР во Втората Светска Војна. Видеото завршува со зборовите: „Ти засекогаш ќе бидеш близу!“.

Уживајте во нејзиниот импресивен перформанс и да… подгответе си шамивчиња!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>