Top
KP-Portfolio-iLike-mk-F

Неверојатни фотографии со луѓе и вистински животни

Катерина Плотникова е фотографка која доаѓа од Москва, Русија. Таа е вљубеник во квалитетната фотографија, но и голем обожавател на природата, особено животинскиот свет. Па, од таа нејзина љубов произлегуваат овие неверојатни фотографии. Навидум станува збор за многу опасни сцени, но не е така – сите животни се дресирани. Нејзиниот фотографски пристап е оценет како волшебен и полн со мистицизам.

Кликнете на фотографиите и уживајте!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>