Top

Прекрасни фотографии со цветови

Фантастични макро фотографии каде главната улога пред објективот ја имаат преубави цветови потпишува Мадга Индиго. Мадга е белгиска фотографка, родена во Ближ – Фландрија, а во моментов живее и работи во Англија заедно со нејзиниот сопруг Пол, исто така фотограф.

Фотографијата е начин на живот. Да се биде креативен не е избор, туку дар и нагон. Можам да заборавам да јадам, пијам, спијам, но не и да фотографирам. Фотографијата е емоција, убавина, креативност и моќ.” – изјавува Мадга.

Најголем дел од фотографиите кои ќе ги видите во продолжение се искористени за изработка на корици за книги.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>