Top
Фотографии направени од највисоката кула во Шангај

Фотографии направени од највисоката кула во Шангај

Во тек се завршните активности од изградбата на долгонајавуваната „Шангај кула“ во Шангај. Кулата е висока 610 метри и е втора по висина во светски рамки. Фотографот Wei Gensheng направил одлични фотографии од градот снимени токму од таа кула.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *