Top
Инсталација од рециклирани пластични шишиња

Инсталација од рециклирани пластични шишиња

Тимот на дизајн студиото „DayDreamers Design“ изработил несекојдневен павилјон од рециклирани пластични шишиња. Инсталацијата се наоѓа во паркот Викторија, Хонг Конг. Во секое шише има по една ЛЕД светилка, а навечер павилјонот е вистинска атракција.

Paviljon_od_platicni_sisinja_iLike_mk_002

Paviljon_od_platicni_sisinja_iLike_mk_003

Paviljon_od_platicni_sisinja_iLike_mk_004

Paviljon_od_platicni_sisinja_iLike_mk_005

Paviljon_od_platicni_sisinja_iLike_mk_006

Paviljon_od_platicni_sisinja_iLike_mk_007

Paviljon_od_platicni_sisinja_iLike_mk_008

Paviljon_od_platicni_sisinja_iLike_mk_009


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>