Top
dom-od-drvo5

Прекрасен дом од дрво

Многу ретко имаме можност да видиме дом во кој во голема мера доминира дрвото. Студиото “Fanetti” го создале овој дом кој има голем број дрвени елементи. Куќата наречена “Frascicio House” е совршено избалансиран простор, кој има простор за живеење, забава и темна мансарда. Направена е како резултат на идејата еден пар да има место за релаксација, но и убава гостинска соба. Двете спални соби се одделени со тесни скали.

dom-od-drvo3

dom-od-drvo2

dom-od-drvo

dom-od-drvo1

dom-od-drvo4


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>