Top
Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-F

Погледнете како ќе изгледаат канцелариите на „Beats“ од Др. Дре

Креативниот тим на архитектонското студио „Bestor“ изработи комплетен проект за потребите на брендот „Beats“ на Др. Дре. Објектот, со вкупна површина од 9.750 метри квадратни, ќе биде подигнат во градот Калвер кој се наоѓа западно од Лос Анџелес, а во него ќе работат околу 650 луѓе. Просторот е уреден минималистички, со чисти линии, но и многу храбри бои. Дрвените и стаклените површини се најзастапени. Во канцераиите преовладува топол амбиент, а целта на дизајнерите е вработените да се чувствуваат како дома.

Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-002

Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-003

Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-004

Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-005

Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-006

Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-007

Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-008

Beats-By-Dre-Headquarters-iLike-mk-009
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>